Hatay TV Haber

VALİ MUSTAFA MASATLI GÖREVE RESMEN BAŞLADI

Hatay Valiliğine atanan Mustafa Masatlı, Hatay Valiliği Geçici Hizmet Binasına gelerek göreve başladı.

VALİ MUSTAFA MASATLI GÖREVE RESMEN BAŞLADI
27 Haziran 2023 - 21:33

Hatay Valiliğine atanan Mustafa Masatlı, Hatay Valiliği Geçici Hizmet Binasına gelerek göreve başladı.

Protokol üyeleriyle tanışan Vali Masatlı daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Depremin ilk anlarından itibaren 2 ayı aşkın süredir Hatay’da koordinatör valilik yaptığını da belirten Vali Masatlı, şehrin acil ve öncelikli ihtiyaçlarını belirleyerek gerekli çalışmaların en hızlı şekilde sürdürüleceğini belirtti.

HATAY’IMIZI YENİDEN İNŞA ETMEYE ÇALIŞACAĞIZ

Hatay’a göreve gelmekten mutluluk duyduğunu da ifade eden Vali Masatlı, şöyle konuştu: “Medeniyetler Şehri Hatay’ımıza, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin tensipleriyle Vali olarak atandım ve bugün de görevime başlamanın mutluluğunu yaşamaktayım. İnşallah afet bölgemizi ayağa kaldırmak için Devletimizin başlattığı seferberliğe tüm gücümüzle katkı sunmaya, halkımızla el ele vererek Hatay’ımızı yeniden inşa etmeye çalışacağız. Bu büyük felakette hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, Aziz Milletimize de baş sağlığı ve sabırlar diliyorum.

Şahsım olarak depremin ilk günlerinde, Hatay Koordinatör Valisi olarak görevlendirilerek Hatay iline geldim ve depremin şiddetini en fazla yaşayan yerlerden biri olan bu ilimizde, Hatay’ımızın insanlarına hizmet etme fırsatı buldum. İlk etapta acil ve öncelikli ihtiyaçlarımızı belirleyip bu alanlara yönelerek, kamu hizmetlerinin ilimizin her köşesine ulaşımını temin etmeye çalışacağız. Aynı zamanda ilimizdeki alt ve üst yapıyı tesis etme çalışmalarına gereken tüm desteği vererek, bu alandaki tüm çalışmaları da en kısa zamanda tamamlamak için gayret göstereceğiz. Devletimizin TOKİ vasıtasıyla inşa etmeye başladığı on binlerce konutu, hastaneleri ve diğer tüm kamu binalarının kısa sürede tamamlanması için üzerimize düşen tüm görevleri yerine getirecek ve depremin izlerini tamamen ortadan kaldırana dek canla başla mücadele edeceğiz. Rabbim Ülkemize ve Milletimize bir daha böyle acılar yaşatmasın. Sizleri ve saygıdeğer Hataylıları sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org