Hatay TV Haber

VALİ MASATLI YIKILAN TÜRBEDE DUA ETTİ

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, depremde büyük zarar gören Kırıkhan’daki Bayezid-i Bestami Türbesi’ni ziyaret ederek, enkazlar arasında dua etti.

VALİ MASATLI YIKILAN TÜRBEDE DUA ETTİ
30 Haziran 2023 - 11:53

Hatay Valisi Mustafa Masatlı, depremde büyük zarar gören Kırıkhan’daki Bayezid-i Bestami Türbesi’ni ziyaret ederek, enkazlar arasında dua etti.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı’ya ziyaretlerinde Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ile belediye başkanı Ayhan Yavuz eşlik etti. Hatay’ın kültürel mirası, Anadolu’nun ve Hatay’ın Gönül Sultanlarından Beyazıd-ı Bestami Hazretlerinin Türbesi’ndeki yıkımı inceleyen Vali Masatlı,  türbenin yeniden onarılması için yapılabilecekleri değerlendirirken, Hatay’ın ilk ve tek Cumhurbaşkanı, 1939’da Ana vatana katılmasında büyük rol oynayan Tayfur Sökmen’in ailesinin mezarlarını da ziyaret etti. Daha sonra Kırıkhan Beykoz Belediyesi Yaşam Alanı ile Albayrak Konteyner Kentleri ile Hassa Dereiçi Geçici Barınma Merkezi’ne geçen Vali Masatlı, burada afetzedelerin bayramlarını kutlayarak, Kurban Bayramı’nda Hataylılarla birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu, kadim şehir Hatay’ı ayağa kaldırmak için de devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini söyledi. Büyüklerin ellerinden öpen, çocuklara da çeşitli hediyelerle bayram sevincini yaşatan Vali Masatlı, “Dertlerinizi, dertlerimiz olarak görüyor, bu bilinç ve azimle medeniyetler şehri Hatay’ımız için çalışacağız” dedi.

ŞEHİT AİLELERİNİ UNUTMADI

Pençe Kilit Harekatı’nda şehit olan P. Söz. Er Muhammet Küçük ile Zeytin Dalı Harekât Bölgesinde şehit düşen P. Uzm. Haydar Şenel’in ailelerine bayram ziyareti yapan Vali Masatlı, “Şanlı bayrağımız uğruna canlarını ortaya koyan Aziz Şehitlerimizin aileleri bizlere emanettir. Milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan Aziz Şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanındayız” dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org