Hatay Valisi Mustafa Masatlı Gadir-i Hum Bayramı kapsamında Samandağ’daki Hızır Türbesinde düzenlenen etkinliğe iştirak etti.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/07/358433522_6433475216768177_6103689542312128941_n-1024x683.jpg)
Hatay’da Her yıl kutlanan Gadir-i Hum Bayramı kapsamında Alevi kardeşlerimizin ibadetlerini yerine getirdikten sonra Hatay’ın çeşitli ilçelerinde bulunan ziyaretlere akın ediliyor. Bu yıl Hatay’a yeni atanan vali Mustafa Masatlı Gadir-i Hum Bayramı kapsamında Samandağ’daki Hızır Türbesinde düzenlenen etkinliğe iştirak etti.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/07/358115389_6433474886768210_5880434708621141412_n-1024x683.jpg)
Vali Mustafa Masatlı; ”Gadir-i Hum Bayramının İlimizin inanç ve kültür zenginlikleri arasında önemli bir yere sahip olduğunu belirterek Alevi Kardeşlerimizin Bayramını tebrik ediyorum” dedi.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/07/357746935_6433475473434818_5489216319361923749_n-1024x683.jpg)