Hatay TV Haber

Tokdemir’den Bakan Soylu’ya uyuşturucu önergesi

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi yayınladı.

Tokdemir’den Bakan Soylu’ya uyuşturucu önergesi
19 Ocak 2023 - 15:45

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi yayınladı.

Hatay’da ne kadar uyuşturucu yakalandığından, uyuşturucu konulu kaç ihbar yapıldığına değin çok sayıda sorunun yer aldığı önergede şu ifadelere yer verildi; “Türkiye’de tahmini rakamlarla 1.5 milyonun üzerinde uyuşturucu bağımlısı var. Ancak bu alanda devletin tek resmi kurumu olan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM), uyuşturucu kullanımına, bağımlılık oranlarına ve uyuşturucuya bağlı ölüm rakamlarına ilişkin veri, istatistik ve güncel çalışmalarını yayımlamayı bu yıl itibarıyla durdurdu. Dolayısıyla, şu anda Türkiye’de uyuşturucu konusunda hiçbir resmi bilgiye ulaşılamıyor. Öte yandan, son verilere göre, AK Parti döneminde tedavi merkezlerine müracaat eden hasta sayılarındaki yüzde 700, madde bağlantılı toplum ölüm sayılarında da yüzde 2250 oranında artış görüldü. Son yıllarda ise bu rakamların katlanarak arttığı tahmin ediliyor.

Bu bağlamda;

Hatay Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde gerçekleştirilen kaçakçılık faaliyetleri tespit operasyonlarında 2019’dan günümüze kadar kaç litre kaçak alkol ve kaçak sigara yakalanmıştır?

Hatay ilinde 2019’dan günümüze kaç uyuşturucu ihbarı yapılmıştır?

Hatay il genelinde hangi tür uyuşturucu maddeler yakalanmıştır?

Son 5 yıl içerisinde Hatay il genelinde yapılan uyuşturucu ihbarı sayısı kaçtır?

Son 5 yıl içerisinde Hatay il genelinde uyuşturucuya yönelik olarak yapılan operasyon sayısı kaçtır? Ne kadar uyuşturucu yakalanmıştır?

Hatay il genelinde uyuşturucu veya madde bağımlılığında hayatını kaybeden kişi sayısı kaçtır?”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org