Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), atık su tahliye hattı çalışmalarını sürdürerek çevre kirliliğinin önüne geçmede katkı sağlamaya devam ediyor.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/02/tanismamahallesininaltyapiihtiyacikarsilaniyor1-1024x576.jpg)
Atık suların çevreye zarar vermemesi ve atık su hattı ihtiyacının karşılanması için çalışmaların sürdüğünü aktaran HATSU, Antakya ilçesine bağlı Tanışma Mahallesi’nde kanalizasyonu olmayan meskenler için yeni kanal bağlantı çalışması gerçekleştirdi.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/02/tanismamahallesininaltyapiihtiyacikarsilaniyor3-1024x575.jpg)
Söz konusu çalışmada 200’lük korage borularla 200 metre yeni atık su hattı çalışmasının yapıldığını aktaran HATSU, 1 ekskavatör, 1 kamyon ve 3 personelin görev yaptığını açıklayarak, mahallelerdeki altyapı sisteminin düzenli şekilde işlemesi ve kolay müdahale edilebilmesi adına altyapı koordinasyonunun daha da arttığını vurguladı.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/02/tanismamahallesininaltyapiihtiyacikarsilaniyor4-1024x576.jpg)