Hatay TV Haber

SERDAR ÖZYURT SAVUNMA FUARINA DAMGA VURDU

Hatay’ın yetiştirdiği önemli iş insanlarından Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, IDEF’23 savunma sanayi fuarının gözbebeği oldu.

SERDAR ÖZYURT SAVUNMA FUARINA DAMGA VURDU
28 Temmuz 2023 - 14:37

Hatay’ın yetiştirdiği önemli iş insanlarından Özyurt Savunma Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Özyurt, IDEF’23 savunma sanayi fuarının gözbebeği oldu.

Savaş sanatının kitabını adeta yeniden yazarak dünya savaş literatürüne adını altın harflerle yazdırmayı başararak yerli ve yabancı binlerce ziyaretçiyi ağırlayan Özyurt firması ayrıca 5 ülke ile anlaşma imzalayarak 500 Milyon Dolarlık ihracat geliri elde etti. 3 yılda ürettiği 7 silah ile dünya savaş arenasının yönünü belirleyen Özyurt, Polonya, İngiltere, ABD, Gambiya ve Kenya ile 500 Milyon Dolarlık anlaşma imzaladı. Azerbaycan’ın, yıllar sonra Karabağ’ı fethetmesinde yaptığı silah katkısı ile savaşın seyrini Azerbaycan lehine döndüren Özyurt, Hatay’a da 50 Milyon Dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor. Uzun zamandan bu yana Hatay’da temaslarını sürdüren Özyurt, Hatay’da da binlerce kişiye istihdam imkanı sunacak olan tesisi hayata geçirerek doğup büyüdüğü topraklara önemli bir katkı sunmayı planlıyor.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI GÜLER, ARİF ÇETİN VE OKTAY VURAL DA ZİYARET ETTİ

Özyurt Savunma Sanayi standı, IDEF fuarının en çok ziyaret edilen standı olmaya devam ediyor. Standı Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin ve siyasetçi Oktay Vural da ziyaret edenler arasında yer aldı.

PİYADE TÜFEĞİ İHRACAT REKORU KIRDI

IDEF’23 Uluslarası Savunma Sanayi Fuarı, çok sayıda ihracat sözleşmelerine de önemli bir platform oluyor. Özyurt Silah Sanayi de fuarda 5 ülke ile satış sözleşmesi imzaladı. 3 yıl gibi kısa bir sürede yedi adet silah üreten Özyurt’un bu silahlar arasında ordular tarafından en çok ilgi gören Asi 21 7.62×39 kalibre piyade tüfeğine 5 ülkeden sipariş verildi. Polonya, İngiltere, ABD, Gambiya ve Kenya’nın savunma bakanlıklarından 500 milyon doların üzerinde sipariş alındı.

Özyurt Savunma Sanayi firmasının da yer aldığı IDEF’23 Uluslarası Savunma Sanayi Fuarı bugün sona eriyor.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org