Hatay TV Haber

SAMANDAĞ BELEDİYESİ HALKI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ

Samandağ Belediyesi, son günlerde Başkan Av. Refik Eryılmaz’a yönelik basın eliyle yapılan manipülasyonlara bir video ile dikkat çekti.

SAMANDAĞ BELEDİYESİ HALKI SAĞDUYUYA DAVET ETTİ
19 Ocak 2023 - 14:15

Samandağ Belediyesi, son günlerde Başkan Av. Refik Eryılmaz’a yönelik basın eliyle yapılan manipülasyonlara bir video ile dikkat çekti.

Samandağ Belediyesi’nin sorumluluk alanında olmayan konular ile ilgili dezenformasyon yaratarak halkı yanlış yönlendirip, Samandağ Belediyesi ve Belediye Başkanına manipülatif eylem girişiminde bulunan ve gazeteciliğin en önemli kriterlerinden biri olan “Kamu Yararını Gözetmek ve Doğru Haber Yapmak” ilkelerinden kopuk bir şekilde hareket eden sözde basın mensuplarını kınayan ve “ÜZÜLÜYORUZ” başlığı ile paylaşılan videoda, belediyeye karşı ithamlar ve yalan bilgiler ile yapılmak istenen manipülasyonlara karşı, gerçek bilgiler video aracılığı ile halk ile paylaşıldı.

“ÜZÜLÜYORUZ”

Samandağ Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan video paylaşımı ile ilgili açıklamada; “Üzülüyoruz. Gazetecilik gibi kutsal bir mesleği halkın iradesiyle seçilmiş bir Belediye Başkanına karşı manipülasyon yaratmak için kullananlar adına üzülüyoruz. Halka ait Samandağ Belediyesi kurumunun basın eliyle yıpratılmasına üzülüyoruz. Samandağ Belediyesi sorumluluğunda olmayan elektrik kesintilerinin, sanki Belediyemizin ihmali sonucunda kaynaklandığını ima edenlere üzülüyoruz. Arıtma Tesisi, Kanalizasyon, Su ve Sivrisinek İlaçlamasının belediyemize ait olmadığını defaatle bildirmemize rağmen bizi sorumlu tutanlara ve halkı doğru aydınlatma ile görevli basın mensuplarına, bizi ithamlarından dolayı üzülüyoruz. Halkımızın gerçekleri bilmesi gerektiğini düşünüyor, yapılmak istenen manipülasyonlara üzülüyoruz. Kamuoyuna saygıyla sunulur” ifadelerine yer verildi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org