Hatay TV Haber

Oduncu:”Her Paylaşıma İtibar Etmeyiniz”

Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan asılsız paylaşımlara itibar etmeyiniz dedi.

Oduncu:”Her Paylaşıma İtibar Etmeyiniz”
14 Temmuz 2023 - 9:33

Okul öncesi eğitim sektöründe yaptığı başarılı çalışmalar ile bilinen Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği Başkanı Fatma Oduncu, son günlerde sosyal medya hesapları üzerinden yapılan asılsız ve sektöre zarar vermekten başka bir işlevi olmayan paylaşımlar ile alakalı yaptığı açıklamada her paylaşıma itibar etmeyiniz dedi.

HATOKDER Yönetim Kurulu adına basın açıklamasını yapan Başkan Fatma Oduncu: ”Dernekler; kâr amacı gütmeyen belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş insanların oluşturduğu, ilgili bakanlıkların onayı ile kurulmuş, yasal bir örgütlenmedir. Hatay Özel Okul Öncesi Eğitim Kurumları Derneği olarak bizlerin kuruluş amacı da; anaokulu, kreş ve gündüz bakımevlerinde, kurumlar arası birlik ve beraberliği sağlamak için faaliyetlerde bulunmak, eğitim-öğretim faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak, farkındalık oluşturmak, kalite standartlarını geliştirmek ve çocuklarımıza bilimin, Atatürk ilke ve İnkılapları ve manevi değerlerimizin ışığında onları yetiştirmek ve bunun için güvenli alanlar oluşturmak suretiyle kurumların rekabet kurallarına uygun biçimde faaliyette bulunması için gerekli olan çalışmaları yapmaktır. Özellikle yaşadığımız bu deprem felaketi sonrasında tarifi imkansız kayıplarımız, neredeyse %90’ı yıkılan kurumlarımız, ve şu anki çerçevede kalkınmada öncelikli sektörler arasında varsayılmamamız bizleri oldukça müşkül ve sıkıntılı bir duruma sokmuştur.

KÜLLERİMİZDEN YENİDEN DOĞAMAYI HEDEFLİYORUZ

Hatay’daki tüm okul öncesi eğitim kurumları olarak tamamen kendi küllerimizden tekrar var olmaya çalışırken, ilimizdeki başka bir okul öncesi derneğinin; sadece kendi üyelerinin kurumlarını legal varsayıp, eksik yönlendirme ve haksız bir rekabet ortamı yaratmaya çalışan paylaşımlarını ve açıklamalarını üzüntüyle kınadığımızı ifade etmek isteriz. Şu anda parmakla sayılacak kadar az sayıda aktif olan Hatay’da ki her bir kurumumuz ilgili müdürlüklerimizin titiz çalışmaları ve valiliğimizin onayları sonucunda faaliyetlerine tekrar başlamış bulunmaktadırlar. Hatay’ın her bir ferdi olarak; birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde bizlerin ayrıştırılmaya değil, tek yürek olup kadim kentimizi ayağa kaldırabilmek için, sorunlarımızı aşabilmek için birlik içinde çalışmaya ihtiyacımız vardır. Gerisi sadece bizlere ve kadim şehrimize zarar verecektir“ dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org