Hatay TV Haber

MİLLETVEKİLİ GÜZELMANSUR’DAN HBC’YE ZİYARET

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Basın Cemiyeti’ni ziyaret etti.

MİLLETVEKİLİ GÜZELMANSUR’DAN HBC’YE ZİYARET
15 Ocak 2023 - 12:43

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, Hatay Basın Cemiyeti’ni ziyaret etti.
Hatay Basın Cemiyeti Başkanı Hikmet Otuzbir’e ve beraberindeki basın mensuplarına yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi veren Milletvekili Güzelmansur Hatay ve ülke gündemine dair değerlendirmelerde bulundu.


DEFNE DEVLET HASTANESİ KOÇÖREN’E YAPILIYOR
Defne’ye devlet hastanesi yapılması için milletvekili olduğu ilk günden bu yana mücadele veren Güzelmansur konuyla ilgili Sağlık Bakanı ve ilgili kurumlarla görüştüğünü belirtti. Yaptığı onlarca konuşmayla, basın toplantılarıyla, verdiği yazılı soru önergeleriyle konuyu Meclis gündeminde tuttu. Nihayetinde Defne’ye devlet hastanesi yapımı ete kemiğe büründü. Defne devlet hastanesi arazisi ile ilgili bir ara çeşitli tartışmalar başlatılmış olsa da Güzelmansur’un verdiği soru önergesine Sağlık Bakanlığı’nın gönderdiği cevapla bu tartışmalar da son bulmuş oldu. Güzelmansur “Defne Devlet Hastanesi Koçören Mahallesi’nde, 68 dönümlük araziye yapılacak. Arazi tahsis süreci son hızıyla devam ediyor. Tüm Defneli hemşehrilerime hayırlı olsun” dedi.
9 İLÇEYİ DENİZLE BULUŞTURACAK SERİNYOL-MADENLİ YOLU EN KISA SÜREDE BİTİRİLECEK
CHP’li Güzelmansur’un Hatay’a hizmet noktasında, gerçekleşmesine büyük katkı sağladığı projelerden biri de Serinyol-Madenli Yolu idi. Geçtiğimiz Cuma günü temeli atılan yolun bir an önce bitmesi için, Hatay Büyükşehir Belediyesi, yol yapımını hem Serinyol hem de Madenli tarafından, yani çift yönlü başlattı.
CHP’li Güzelmansur konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Başından beri takibini yaptığım Serinyol-Madenli Yolu, 9 ilçeyi denize bağlayacak. Antakya-Arsuz yolunu 20 kilometre ve süresini de 40 dakika azaltacak. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tüm Hataylı hemşehrilerime hayırlı olsun diyorum. Antakya-Samandağ yolunu, Antakya-Altınöz yolunu bitiremeyen, Edirne’den başlayıp Belen’e kadar olan otoyolu Belen’de kesip, sonraki 38 kilometreyi yapamayan Karayolları yetkililerini bu yoldan feyiz alarak Hatay’da yol yapmaya davet ediyorum.”
SERİNYOL VE DEFNE’DEKİ MAHALLELER DOĞALGAZ AĞINA EKLENECEK
Antakya ve Defne’de doğalgaz ihtiyacı olan mahalleler için Aksa Doğalgaz Bölge Müdürlüğüyle sürekli temas halinde olan Güzelmansur konuyla ilgili son çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Serinyol Kuzeytepe, Defne’de Çekmece (Gültepe), Subaşı, Harbiye mahallelerimizi doğalgaz ağına eklendi. Bu bölgelerde yaşayan hemşehrilerim doğalgazla buluşacak.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org