Hatay TV Haber

MEHMET EMİN SAĞANAK GÜVEN TAZELEDİ

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hatay İl Başkanlığı 4. Olağan İl Kongresi Yayladağı ilçesinde gerçekleştirildi.

MEHMET EMİN SAĞANAK GÜVEN TAZELEDİ
05 Ağustos 2023 - 8:40

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Hatay İl Başkanlığı 4. Olağan İl Kongresi Yayladağı ilçesinde gerçekleştirildi.

Yayladağı Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen kongre Kur’an-ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Konuşmaların ardından sona eren kongrede İl Başkanı Mehmet Emin Sağanak, yeniden başkanlığa seçildi. Kongreye TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Burak Sarman, Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, AK Parti İlçe Başkanı Doğan Gürlen, BBP İlçe Başkanı Kemal Ergüder, gençlik vakfı üyeleri ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

SAĞANAK: DEPREM BÖLGESİNDE YARDIMLARIMIZ SÜRÜYOR

Başkan Sağanak, burada yaptığı açıklamada, TÜGVA İl Başkanlığı olarak genel merkez ve hayırseverler tarafından sağlanan yardımları depremzedelere ulaştırmaya çalıştıklarını kaydetti. Depremin ilk gününden itibaren TÜGVA ekipleri olarak, her alanda yardıma koştuklarını da belirten Başkan Sağanak, “Depremin ardından vazifemizi yerine getirmek için hiç durmadan göreve başladık. Geride kalan süre zarfında insanların ihtiyaçlarını karşılamayı hedefledik.

İlk olarak yiyecek, giyecek ve ısınma gibi ihtiyaçları karşılarken, zamanla su, gıda, hijyen malzemesi tedariki ve hatta eğitim, çocuklara sosyal etkinlikler konusunda da önemli çalışmalar yaptık. Bu süreçte il merkezi ve ilçelerimizdeki koordinasyon merkezlerimizde verilen hizmetlerin yanı sıra mobil araçlarla da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdik. Geride bıraktığımız tabloda hala yardımlarımızı sürdürüyor, insanların ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyoruz.” dedi.

Yeniden başkanlığa seçildiği için de teşekkürlerini ifade eden Başkan Sağanak, hayırseverlere de yardımların devam etmesi noktasında çağrıda bulundu.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org