Hatay TV Haber

KIRIKHAN KAPALI SPOR SALONU AÇILIŞA HAZIR

Kırıkhan’da uluslararası standarda sahip Kapalı Spor Salonu yapımı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın yoğun takibi ile tamamlandı.

KIRIKHAN KAPALI SPOR SALONU AÇILIŞA HAZIR
01 Şubat 2023 - 9:26

Kırıkhan’da uluslararası standarda sahip Kapalı Spor Salonu yapımı AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın yoğun takibi ile tamamlandı.

Gençlik ve Spor bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun bizzat yakından takip ettiği salon açılışa hazır. Spor Salonu Şubat ayı başında ilk etkinliğe ev sahipliği yapacak. 2000 seyirci kapasiteli ve 5 ayrı antrenman sahasına sahip olan Kırıkhan Kapalı Spor Salonu, Kırıkhan’daki spor faaliyetlerine çok büyük gelişim sağlaması bekleniliyor. Gençler salonun açılışına büyük heyecanla bekliyor.

60 MİLYONLUK DEV YATIRIM

Bazı özelikleri ile Hatay’ın en gelişmiş Kapalı Spor Salonu olma özelliğine sahip Kırıkhan Kapalı Spor Salonu 60 milyon TL mal oldu. Zaman eleştirilere konu alan ve Yapımı 4 yıl süren salon yakından takiple sonunda tamamlandı. Uluslararası standartta yapılan ve her türlü müsabakalar için uygun olan 2000 kişilik arena tipi Kırıkhan Kapalı Spor Salonunda 1250 m2 ve 550 m2 basketbol antrenman sahası yer alıyor. Uluslararası standartta Basketbol, voleybol, hentbol mallarına ev sahipliği yapma özelliğine sahip salon şehirde büyük sevinç yarattı. Tüm spor branşlarını kapsayan 550 m2, 4 adet antrenman salonunun dışında 2 adet sauna ve 2 adet vitamin bar bulunuyor. Salon üstün özellikleriyle tam bir spor kompleksi niteliği taşıyor. Kapalı spor salonu şehirde büyük heyecanla karşılanırken halk teşekkürlerini iletti.

YAYMAN “YAPARSA AK PARTİ YAPAR”

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “Kırıkhan’da gençlerimizin heyecanla beklediği bu dev eser hayırlı uğurlu olsun. Yapımı uzun sürdü. Müteahhit Ayrıldı. Korona oldu. Çok büyük sorunlar çıktı. Kasapoğlu bakanımıza konuyu ilettik. Sağ olsun yakından ilgilendi. Kendisine çok teşekkür ederiz. Böylesine devasa bir spor tesisine sahip olmak şehrimiz adına sevindirici bir gelişmedir. Sporcu kimliğiyle bilinen Kırıkhan’da daha geniş kapsamlı hazırlanma ve çalışma ortamı ile başarılara ivmeler kazandırılacaktır. Bu büyük hizmet için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Bakanımız Mehmet Kasapoğlu’na ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Her zaman söylediğimiz gibi yaparsa AK Parti yapar” ifadesini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org