Hatay TV Haber

HBB’NİN AMACI TOPLU TAŞIMADA KALİTE

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hizmet veren toplu taşıma kooperatiflerinin şoförlerine Kent İçi Ulaşımda Etkili İletişim Semineri düzenledi.

HBB’NİN AMACI TOPLU TAŞIMADA KALİTE
03 Şubat 2023 - 15:52

Hatay Büyükşehir Belediyesi, kent içinde hizmet veren toplu taşıma kooperatiflerinin şoförlerine Kent İçi Ulaşımda Etkili İletişim Semineri düzenledi.

Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerinde toplu taşıma rehabilitasyon işlemlerini tamamlayan toplamda 37 kooperatife bağlı araç sürücülerine yönelik gerçekleştirilen çalışmada gün içinde binlerce vatandaşı taşıyan sürücülere kent içi ulaşımda etkili iletişim, öfke kontrolü, stres yönetimi ile mevzuat hakkında bilgi verildi.

Etkili iletişim sağlanarak hizmet kalitesinin arttırılması ve konforlu ulaşımın sağlanarak toplu taşımanın özendirilmesinin hedeflendiği seminerlerde sürücülere yaptıkları işin meşakkatli olduğu, tüm günlerini direksiyon başında zor şartlarda yapıldığı fakat şehir işleyişi açısından bir o kadar da kilit önemde olduğu belirtildi.

HBB Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri tarafından 3 farklı oturum halinde düzenlenen seminerde ücretsiz veya indirimli seyahat hakkına sahip 65 yaş, engelli,  şehit yakını ve gaziler ile ilgili empati kurularak kolaylık sağlanması ve öncelik tanınması konularına da değinildi.

BOZYEL: AMACIMIZ KONFORLU VE KALİTELİ HİZMETİN SAĞLANABİLMESİ

HBB Zabıta Dairesi Başkanlığı 1. Bölge Trafik Şube Müdürü Gökhan Bozyel, “HBB olarak bu seminerleri düzenlememizin asıl amacı toplu taşıma hizmetlerinde konforlu ve kaliteli hizmetin sağlanabilmesi adına şoför esnafımız ile istişarede bulunmak. Biz aynı zamanda toplu taşımayı kullanan vatandaşlarımız ile sürücülerimiz arasında köprü görevi görmek istiyoruz. Hem sürücülerimizin hem de yolcularımızın yaşadığı sıkıntıların farkındayız. Amacımız diyalog yolu ile bu sorunları ortadan kaldırmak, vatandaşlarımızın toplu taşımayı kullanmasını özendirerek trafik yoğunluğunun azaltılması, yolcuların memnuniyetinin arttırılması ve esnafımızın bu işi gönülden yapmasıdır” açıklamasında bulundu.

Seminerler esnasında gerçekleştirilen istişarelerin raporlanarak ilgili paydaş kurumlar ile paylaşılacağı belirtildi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org