Hatay TV Haber

HBB’DEN EVİ YANAN AİLEYE YARDIM ELİ 

Hatay Büyükşehir Belediyesi, evlerinde çıkan yangında tüm eşyaları kül olan İskenderunlu aileye yardım eli uzattı.  

HBB’DEN EVİ YANAN AİLEYE YARDIM ELİ 
19 Ocak 2023 - 10:42

Hatay Büyükşehir Belediyesi, evlerinde çıkan yangında tüm eşyaları kül olan İskenderunlu aileye yardım eli uzattı.  

İhtiyaç sahibi vatandaşlara titizlikle destek veren HBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler,  İskenderunlu aileye yardım eli uzattı. Dumlupınar Mahallesinde 4 çocuğuyla birlikte yaşayan Nuray Teke adlı vatandaşın evinde elektrik arızası nedeniyle çıktığı belirlenen yangında bütün eşyaları kül oldu. Yangında canlarını zor kurtaran ve bir süre hastanede kontrol altında tutulan aileye HBB ekiplerinden destek geldi. Yangın sonrasında oturulamaz hale gelen evlerinde çaresiz kalan ailenin Lütfü Savaş’tan yardım talebine kayıtsız kalmayan Sosyal Hizmetler Evde Bakım Hizmetleri ekibi, itfaiyenin yardımıyla evin yıkanmasını sağlayarak, evin boyanması için gerekli malzemeyi temin etti ve kışlık giyecek yardımında bulundu. 

Evi temizleyen Büyükşehir ekipleri ayrıca yetkililerin hayırsever bir vatandaşla yaptıkları görüşme sonrasında mağdur aileye yatak ve oturma odası mobilyalarının verilmesini sağladı. Yangında tüm eşyalarını kaybettiklerini belirten Teke, zor günlerinde kendilerine destek veren HBB Başkanı Lütfü Savaş başta olmak üzere HBB ekiplerine ve hayırseverlere teşekkür etti.

“EN BÜYÜK MUTLULUĞUMUZ LÜTFÜ SAVAŞ’IN BİZE UZATTIĞI YARDIM ELİDİR”

Evinin kira olduğunu ve geçim sorunu yaşadıklarını da ifade eden Nuray Teke, yaşlı gözlerle duygularını şöyle ifade etti “Kış mevsiminin zor şartları altında eşim ve 4 çocuğumla sokakta kalma korkusu yaşarken mahalledeki komşularımın aralarında para toplayarak yaptıkları yardım da bizleri çok sevindirdi. Ancak en büyük mutluluğumuz başkanımız Lütfü Savaş’ın bize uzattığı eldir. Kendisine ve ekiplerine şükran borçluyuz ”dedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org