Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), engelsiz bir yaşam için farkındalık yaratan çalışmalarına devam ediyor.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/01/2.png)
HBB Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler, 7- 14 Ocak Görme Engelliler Haftası dolayısıyla hem farkındalık yaratmak hem de görme engellilerin günlük yaşamını zora sokan durumları ortadan kaldırmak için harekete geçti.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/01/3-1024x667.jpeg)
Ekipler, Hatay’ın birçok noktasında bulunan ve görme engellilerin yaşamını kolaylaştıran sarı yürüyüş bantları üzerine aracını park eden sürücüler hakkında tutanak tuttu ve bu araçların camlarına bilgilendirme ve uyarma amacıyla broşür bıraktı.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/01/6.png)
Zabıta ekipleri, motorlu taşıtların yanı sıra sarı şerit ihlâli yaparak ürünlerini bu alanın üzerine ya da yakınına koyan ve engelli vatandaşların yaşamını zorlaştıran kişi ve işletmeleri de uyardı.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/01/9.png)