Hatay TV Haber

HARPUTLUOĞLU: “KONTEYNER İŞ YERLERİNE SAYAÇ KABUL EDİLEMEZ!”

 Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, prefabrik işyerlerine takılması gündemde olan elektrik sayaçlarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

HARPUTLUOĞLU: “KONTEYNER İŞ YERLERİNE SAYAÇ KABUL EDİLEMEZ!”
11 Ağustos 2023 - 10:42

 Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Mehmet Harputluoğlu, prefabrik işyerlerine takılması gündemde olan elektrik sayaçlarının kabul edilemez olduğunu söyledi.

Başkan Mehmet Harputluoğlu, yayımladığı mesajında, “Hatay halkının her güne yeni bir sorunla uyanma geleneği devam ediyor. Bugün de Hatay esnafına yeni bir darbe daha vuruyorlar. Geçici olarak yapılan Konteyner iş yerlerine sayaç takılarak ücret alınması kabul edilemez!” dedi.

“HATAY’IN AYAĞA KALKMASI İÇİN DAYANIŞMA İÇERİSİNDE OLMALIYIZ”

Hatay’da acıların paylaşıldığı gibi ayağa kalkma sürecinde de dayanışma içerisinde olunması gerektiğini belirten Başkan Harputluoğlu, “Hatay’ın ayağa kalkması için dayanışma içinde olmamız, yükü ve acıları paylaşmamız gerekirken her güne yeni bir yük yeni bir acı ekliyorlar. Hayatın normale dönmesi için işyerlerini açmaya davet ettiğiniz esnafa herşey normalmiş gibi ağır faturalar yüklemek kabul edilemez. Depremin ağır yükü zorluklarla mücadele eden halkın, esnafın, çiftçinin, besicinin, işçinin ve emekçinin sırtına yükleniyor. Bizim kösteğe değil, desteğe ihtiyacımız var. Yıkımın en ağır olduğu ilçelerimize özel ayrıcalık ve desteğin sağlanması hayati bir meseledir. Özel afet bölgesi ilanı öncelikle bu ağır yıkımın olduğu ilçelere uygulanmalıdır. Esnafımızın, sanayicimizin, işçimizin, çiftçimizin, besicimizin, emekçimizin sırtındaki yükler alınmalı ve Hatay ekonomisi canlandırılmalıdır. İş hayatının devamlılığı imardan önce gelir. Hatay’ın cazibe merkezi haline gelmesi için bu adım olmazsa olmazdır. Buradan bir kez daha yetkililere sesleniyorum, vicdanınızı yitirmeyin. Hayatı kaybetmekten daha acı bir şey varsa o da yaşamın anlamını kaybetmektir. Hataylılara hayatın anlamını yitirecek bir deprem daha yaşatmayın. Biz inanıyoruz ki Dicle’nin kenarındaki kuzunun da toprağın içindeki karıncanın da incinmişliğinin hesabı sorulacaktır. Adaletin ve merhametin askerleri olmak boynumuzun borcudur.” şeklinde konuştu.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org