Hatay TV Haber

GÜZELMANSUR SAMANDAĞ BALIKÇILARININ SESİ OLDU

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada Samandağ’daki balıkçıların sorunlarının çözülmesini istedi.

GÜZELMANSUR SAMANDAĞ BALIKÇILARININ SESİ OLDU
02 Şubat 2023 - 12:53

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, TBMM’de yaptığı konuşmada Samandağ’daki balıkçıların sorunlarının çözülmesini istedi. Samandağ Tekebaşı Su Ürünleri Kooperatifi balıkçılarının Çevlik Limanı’na yüksek kiralar ödedikleri halde hizmet alamadıklarını belirten Güzelmansur, yetkili ve ilgili kurumlardan üstlerine düşeni yapmalarını söyledi.

MENDİREK YETERSİZ, DİP TARAMASI YAPILMIYOR, FENER 10 YILDIR ARIZALI

Çevlik Limanı’nda mendireğin mevcut balıkçı tekneleri için yetersiz olduğunu, limanın dalgalarla taşınan kumlarla sığlaşmasına rağmen dip taraması yapılmadığını, 10 yıldır arızalı olan fenerin tamir edilmediğini, dolayısıyla balıkçıların hizmet alamadığını ve mağdur olduğunu anlatan Güzelmansur şöyle konuştu: “Samandağ Tekebaşı Su Ürünleri Kooperatifi balıkçıları Çevlik Limanı’na yıllık çok yüksek kira ödüyorlar, ama hizmet alamıyorlar. Ana mendirek yetersiz kalıyor; 200’ye yakın tekne sıkışık bir vaziyette giriş çıkış yapmaya çalışıyor, sıkışık bir vaziyette teknelerini bağlıyorlar. 150 metre daha uzatılması lazım ama duyan, gören yetkili yok. Açık deniz olduğu için de dalgaların taşıdığı kumlarla liman sığlaştı. Dip taraması yapılması lazım, ilgili kurumlar ilgilenmiyor. Limanın iskele sancak fenerleri on yıldır arızalı, yanmıyor. Balıkçılarımızın müracaat etmediği kurum kalmadı, yine ilgilenen kurum yok. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum: Çevlik Limanı’na bir an önce dip temizliği yapın, mendireği uzatın, limanın fenerlerini yakın, kirayı düşürün, balıkçılarımızın sesini duyun.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org