Hatay TV Haber

ESNAFIN İSYANINI BAŞKAN YAPAR BASTIRDI

Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde mobilyacı esnafın isyanını çabaları sonucunda bastırdı.

ESNAFIN İSYANINI BAŞKAN YAPAR BASTIRDI
19 Temmuz 2023 - 15:16

Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde mobilyacı esnafın isyanını çabaları sonucunda bastırdı.

Esnafla uzun süre konuşan Yapar, Küçük Sanayi Sitesi’nde çalışmaların bir an önce başlaması için her şeyi yapacağını belirterek site önünde malzemelerini yakma girişiminde bulunan esnafları sakinleştirdi. Antakya Küçük Sanayi Sitesi’nde hizmet veren ve depremde işyerlerini kaybeden mobilyacı esnafının malzemelerini yakarak eylem yapma girişimi görüşmeler sonucunda durduruldu.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerin ardından büyük yıkımın yaşandığı merkez Antakya ilçesinde hizmet veren mobilyacı esnafı, sanayi sitesinin yeniden ayağa kalkması için verilen sözlerin yerine getirilmesini istedi. Aylardır Küçük Sanayi Sitesi içerisinde bir çivi bile çakılmadığını iddia eden mobilyacı esnafı, seslerini duyurmak için malzemelerini yakmaya karar verdi.

“MALZEMELERİNİZİ YAKARSANIZ, BENİ DE YAKIN”

Yaşanan eylem durumu üzerine Hatay Marangozlar ve Hızarcılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar, esnafla konuşmaya geldi. Esnafı ikna etmeye çalışan ve yapılan eylemin yanlış olduğunu belirten Yapar, “Bu malzemeleri yakarsanız, beni de yakın. Evet ortada verilen sözler var, yerine getirmek için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Ben aylardır burada yatıp, kalkıyorum. Sizin sorunlarınız benim de sorunumdur. Bu durumu çözeceğiz. Antakya Küçük Sanayi Sitesi’mizi yeniden ayağa kaldıracağız. Çalışmaların hızlanması, projelerin başlaması için elimden gelen her şeyi yapacağım” dedi.

“DEVLETİMİZ YAPMAYACAKSA BİZ YAPARIZ, SADECE SÖYLESİNLER!”

Alınan yeniden inşaa kararlarının ardından aylardır sanayi sitesinin yeniden ayağa kalkmasını beklediklerini ifade eden esnaf, “Eğer devletimizin yapmayacaksa bize söylesinler, biz kendimiz de işyerlerimizi yeniden ayağa kaldırırız. Fakat bu belirsizlik ve geçen süre zarfı bizlerin aleyhine işliyor. Bizim de ailemiz, çocuklarımız ve bizden istihdam bekleyen onlarca personelimiz var. Lütfen çağrılarımıza kulak verin” dediler.

“SANAYİ SİTESİ KALKINMAZSA HATAY KALKINAMAZ!”

Antakya’nın mobilya sanayisindeki önemine de değinen esnaf, “Bizler 81 ile ve dünyanın birçok yerinde ihracat yapan mobilya sektörü yöneticileriyiz. Derdimiz ortalığı germek yada kaos çıkarmak değil. Tek bir derdimiz var o da yeniden ayağa kalkmak. Antakya Sanayi Sitesi esnafı ayağa kalkmazsa, bu şehir ayağa kalkmaz” ifadelerinde bulundular.

Esnaf, başkan Yapar ve polis ekiplerinin iknası sonucu yakma eylemini sonlandırarak taleplerinin yerine gelmesini istedi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org