Hatay TV Haber

ESNAF AYAĞA KALKARSA ŞEHİR AYAĞA KALKAR!

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, deprem sonrası şehirde yaşanan toplu ulaşım konusuna destek verilmesi gerektiğini belirterek, şoför esnafının zor durumda olduğunu söyledi.

ESNAF AYAĞA KALKARSA ŞEHİR AYAĞA KALKAR!
27 Temmuz 2023 - 12:23

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) Başkanı ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, deprem sonrası şehirde yaşanan toplu ulaşım konusuna destek verilmesi gerektiğini belirterek, şoför esnafının zor durumda olduğunu söyledi.

Aziz Fatih Yılmaz, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve AFAD Başkanı Yunus Sezer’e esnafın sıkıntılarını dile getirdi.

Deprem sonrası toplu ulaşımın Hatay’da sekteye uğradığına dikkat çeken, Başkan Aziz FatihYılmaz, “Şehrimizde 6 Şubat’tan sonra hayat durdu. Şehir büyük bir göç verdi, kentte kalanlarda işlerini tekrar düzeltmek ve ayağa kalkmak için destek bekliyor. Şu anda Hatay’da toplu ulaşım konusunda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Vatandaşlarımız bize haklı olarak dert yanıyor. Şoför esnafımız mağdur durumda.  Şehirde yeniden istihdamın sağlanması  gerekiyor, önümüzdeki ay okullar ve üniversiteler açılacak. Toplu ulaşım şehirde hareketlenmeyi sağlar. Bu konuda sayın bakanımızdan, valimizden destek bekliyoruz. Tüm şoför esnafımız bizlerden müjdeli haberler bekliyor” diye konuştu.

ESNAFIN HAREKETLENMESİ ŞEHRİ HAREKETLENDİRİR

HESOB Başkanı ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, deprem sonra mağdur olan Hatay esnafının ayağa kalkması için esnafa destek verilmesine dikkat çekerek, “Esnaf ayağa kalkarsa o şehir ayağa kalkar. Toplu ulaşımdan, çarşıdaki esnafa, işyeri bulunan esnaf kardeşlerime kadar hepsi destek bekliyor. Çünkü maddi ve manevi zararları çok. Okulların açılmasına çok az bir süre kaldı, toplu ulaşımın sorunu ivedilikle çözülmeli.  Konteynır ve çadırkenterden merkeze ulaşım noktaları belirlenmeli. Şoför esnafına yeniden istihdam sağlayarak, mağduriyetleri giderilmelidir.İşyerlerinde onarım bekleyen esnafımız da biran önce işbaşı yapmak istiyor. Çünkü okullar  ve üniversiteler açıldığında Hatay’da yeniden hareketlenme olacaktır. Alışveriş başladığında çarşımızda canlılık başlayacaktır. Sayın Bakanımızdan, Valimizden yardım ve destek bekliyoruz. Esnafımız benden dört gözle gelecek haberleri bekliyor” dedi.

BAKAN YARDIMCISI DESTEK SÖZÜ VERDİ

Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ı ziyaret eden İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu, HESOB Başkanı ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz’a sorunları not ettiklerini ve toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıyı en kısa sürede çözeceklerini belirterek, “Sadece şoför esnafımız değil, tüm esnafımızın ayağa kalkması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” dedi.

Hatay Valisi Mustafa Masatlı da, esnafın sorunlarını çözüme kavuşturmak için belediye başkanları ile birlike ellerinden gelen gayreti göstereceklerinin sözünü verdi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org