Hatay TV Haber

Eğitimciler ve siyasiler Kırıkhan’da buluştu

Kırıkhan’da Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen kahvaltı programında eğitimciler ve siyasiler bir araya geldi.

Eğitimciler ve siyasiler Kırıkhan’da buluştu
16 Ocak 2023 - 11:19

Kırıkhan’da Eğitim-Bir-Sen tarafından düzenlenen kahvaltı programında eğitimciler ve siyasiler bir araya geldi.

Kahvaltı programına Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Ceylan, Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, Eğitim Birsen başkanı Ali Şahin, Memur Sen Başkan vekili Hüseyin Tutar ve çok sayıda davetli katıldı. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Kırıkhan’a Spor Lisesinin açılması için girişim başlattığını açıkladı. Düzenlenen kahvaltıda konuşan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Fen Lisesi hayalinin gerçekleşmesi ardından Spor Lisesi müjdesini verdi. Kırıkhan’ın sporcu yetiştiren ve spora önem veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Milletvekili Hüseyin Yayman ‘ Kırıkhan’da Fen Lisesini açarak eğitimde bir üst basamağa çıktık. Şimdi hedefimiz Spor Lisesi. Milli Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’le bu konuyu görüşüp, müjdesini en kısa sürede sizinle paylaşacağım’ dedi.

“EĞİTİM YATIRIMLARI DEVAM EDİYOR“

Kırıkhan’da okulların fiziki eksikliğinin büyük oranda ortadan kaldırıldığını belirten Milletvekili Hüseyin Yayman, 5 Temmuz İlkokulunun inşaatının da başladığını paylaştı.

Öğretmen ve okul müdürleriyle buluşmasında kendisinin de bir öğretmen olduğunu, sorunları bildiğini söyleyen ve samimi bir konuşma yapan Yayman, öğretmenlerin sorunu benim sorunumdur dedi. Toplu hatıra fotoğrafının ardından okul müdürleri bu buluşma için teşekkür ederek, daha çok bir araya gelme taleplerini ilettiler.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org