Hatay TV Haber

DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ

Devlet Sanatçısı Seval Gücel depremzede miniklere sergilediği canlı performans ile moral ve motivasyon etkinliği düzenledi.

DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL ETKİNLİĞİ
04 Temmuz 2023 - 10:59

Devlet Sanatçısı Seval Gücel depremzede miniklere sergilediği canlı performans ile moral ve motivasyon etkinliği düzenledi.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının görevlendirmesi ile Konya Konteyner kente bulunan kreşteki depremzede miniklere folklorik bebek giydiren sanatçı Gücel, miniklere bir nebze de olsa keyifli dakikalar yaşattı.

GÜCEL’DEN BAKANLIĞA TEŞEKKÜR

Unutulmaya yüz tutmuş bir sanatı yaşatmak adına yıllardır mücadele vermenin mutluluğunu yaşadığını ifade eden Antakya Nedime Keser Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Seval Gücel açıklamasında:” Bugün burada T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının verdiği görev ile depremzede minikler ile bir araya geldim. Onlar için bir saat süren programda folklorik bebeklerimin e son aşaması olan giysilerini giydirmeyi yaptım. Beni son derece dikkatli gözler ile izleyen miniklerin mutluluğu benimde mutluluğum oldu. Yöresel kıyafet ile giydirdiğimiz bebeğimizi elden ele dolaştırarak yakından görme imkanı bulan miniklerimiz yapılan çalışmayı çok beğendiler. Etkinliğimizin finalinde yapmış olduğum folklorik bebeği miniklerimizin eğitimlerinde önemli paya sahip olan kreş öğretmenimize günün anısına hediye ettim. Bu gibi etkinliklerimizi sürdürerek depremzede miniklerimize motivasyon ve moral vermeye devam edeceğiz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bana böyle bir imkan verdiği için şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org