Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depreminde kaybedilen deprem şehitleri için Yayladağı’na bağlı Yalaz Mahallesi’nde mevlit okundu.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/08/888-240x300-1.jpg)
Depremi en acı biçimde yaşayanlardan biri olan Şefik Çalışkan tarafından organize edilen Mevlid-i Şerif programı yoğun katılım ile gerçekleşti. Hatay’ın sevilen hocalarının okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program okunan Mevlid-i Şerif okunması ve hayatını kaybedenler için yapılan duaların okunması ile son buldu. Programın finalinde katılımcı binlerce konuğa Etli Pilav ve Kuru Fasulye ikramı yapıldı.
![](https://www.hataybuyuksehirgazetesi.com/wp-content/uploads/2023/08/366289162_6510061975755183_2081623271370158466_n-300x169-1.jpg)
TÜM HAYATINI KAYBEDENLER ANILDI
Başta evladı olmak üzere kardeşi Atilla Çalışkan, eşi Kübra Çalışkan ile birlikte aile bireylerinden büyük kayıplar yaşayan Şefik Çalışkan yaptığı açıklamada: ”Çok büyük acıları yaşadığımız felaketi yaşadık. Allah bir daha böyle felaketler yaşatmasın. Deprem felaketinin 6.ayında Mevlid-i Şerif programı düzenleyerek hayatını kaybeden herkes için dualarımızı okuduk. Katılım gösteren tüm hocalarımıza ve konuklarımıza Allah razı olsun diyerek dualarımızın kabul olması temennisinde bulunuyorum” dedi.