Hatay TV Haber

Defne’de hastane düğümünü Güzelmansur çözdü

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un Defne Devlet Hastanesi arazisi ile ilgili verdiği soru önergesine Sağlık Bakanlığı’ndan cevap geldi.

Defne’de hastane düğümünü Güzelmansur çözdü
12 Ocak 2023 - 12:15

CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur’un Defne Devlet Hastanesi arazisi ile ilgili verdiği soru önergesine Sağlık Bakanlığı’ndan cevap geldi.

Bakanlık tarafından verilen cevapta Defne’ye yapılacak 200 yataklı devlet hastanesi için “Koçören’de bulunan, 142 ada 196 parselde kayıtlı 68 dönümlük arazinin” seçildiği ve arazi tahsis işlemelerinin sürdüğü belirtildi. Milletvekili olduğu andan itibaren Defne’ye devlet hastanesi yapımı için yazılı soru önergeleri vererek, iktidara sözlü sorular yönelterek, TBMM’de konuşmalar yaparak Sağlık Bakanlığı ile bire bir görüşmeler yaparak, uygun arsa bulma noktasında girişimlerde bulunarak her türlü mücadeleyi veren Güzelmansur gelen cevabı “Defne Devlet hastanesi arazisi tartışmaya kapanmıştır” diyerek duyurdu.

“DEFNELİ VATANDAŞLARIMIZA HAYIRLI OLSUN

CHP’li Güzelmansur TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “160 bin nüfuslu Defne ilçemizin devlet hastanesi ihtiyacını gidermek için uzun süredir mücadele ediyorum. Sağlık Bakanlığımızın hassasiyetiyle Defne’ye devlet hastanesi yapımı kararı alındı, ödenek ayrıldı, teşekkür ediyorum. Koçören Mahallesi’nde 68 dönümlük bir arsada karar kılındı, arsa tahsisi yapıldı, proje aşamasına geçildi. Tam bu noktada, sırf yerel yönetim zora girsin diye, birtakım gereksiz tartışmalar başlatıldı. O gün, bir hastane olmayacak arsalar gündeme getirildi, konuya ilişkin Sağlık Bakanıyla görüşüp daha sonra da soru önergesi verdim, Bakanlıktan da cevap geldi. Gelen cevaba göre ‘200 yataklı Defne Devlet Hastanesi Koçören’de bulunan 68 dönümlük arazi üzerinde yapılacaktır’. Böylece Defne Devlet Hastanesi arazisi tartışmaya kapanmıştır, tüm Defneli hemşehrilerime hayırlı uğurlu olsun.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org