Hatay TV Haber

DEFNE HASTANESİ ÇALIŞANLARI EYLEM YAPTI

6 Şubat’taki depremlerinin ardından büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da, ağır hasar alan özel bir hastanenin sağlık personelleri haklarının ödenmesi için eylem yaptı.

DEFNE HASTANESİ ÇALIŞANLARI EYLEM YAPTI
05 Ağustos 2023 - 20:43

6 Şubat’taki depremlerinin ardından büyük yıkımın yaşandığı Hatay’da, ağır hasar alan özel bir hastanenin sağlık personelleri haklarının ödenmesi için eylem yaptı.

Doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarından oluşan çok sayıda depremzede, Antakya Özel Defne Hastanesi önüne gelerek, deprem sonrası taraflarına ödeme yapılmadığını iddia etti. Toplanan grup adına konuşan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanım Doktor Ali Canım, hastanenin 22 sağlık personelinin depremde yaşamını yitirdiğini söyledi.

CANIM: HAKKIMIZI İSTİYORUZ

Hastanenin 600’e yakın personelinin deprem sonrası mağdur edildiğini öne süren Canım, yaptığı açıklamada, “Depremde hayatta kalan biz sağlık çalışanları deprem sonrası bir darbeyi de hastane yönetiminden aldık. Bazı çalışma arkadaşlarımız hastanede kurtarılmayı, bazı çalışma arkadaşlarımız da hastanede mahsur kalan hastaları kurtarmaya çalışırken yanımızda olmayan, kendi ekonomik çıkarlarının peşine düşen, verdiğimiz hizmetin karşılığı olarak kurumlardan para tahsil edilmiş olmasına rağmen bizlere tek kuruş ödeme yapmayan hastane yönetimini affetmeyeceğiz. Devletimizden, saygıdeğer halkımız ve basın kurumlarımızdan, biz Antakyalı depremzede sağlık çalışanlarına sahip çıkılmasını istiyoruz. Gasp edilmiş haklarımızın takipçisi olacağız.”

MMT AMERİKAN HASTANESİ’NE SESLENDİLER

Uzman Doktor Canım, Antakya Özel Defne Hastanesi’nin haklarının yüzde 75’ini MMT Amerikan Hastaneleri Grubuna devrettiğini fakat hakları satın alan hastanenin de sağlık çalışanlarına ödeme yapmadığını iddia etti. Sağlık çalışanlarının haklarını arama girişimine Hatay Tabip Odası da destek verdi. Tabip Odası, sağlık çalışanlarının yanlarında olmaya devam edeceklerini duyurarak, mağdur olan sağlık çalışanlarının haklarının ödenmesini talep etti.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org