Hatay TV Haber

CUMHUR İTTİFAKI ANTAKYA İÇİN TEK YUMRUK OLDU

Cumhur İttifakı, Antakya’nın ayağa kalkması için tek yumruk olarak kent genelinde ziyaretlerde bulundu.

CUMHUR İTTİFAKI ANTAKYA İÇİN TEK YUMRUK OLDU
02 Ağustos 2023 - 10:59

Cumhur İttifakı, Antakya’nın ayağa kalkması için tek yumruk olarak kent genelinde ziyaretlerde bulundu.

Ziyaretlerde AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal’a MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, Antakya İlçe Başkanı İzzettin Yılmaz, AK Parti Antakya İlçe Başkanı Av. Emrullah Gülen, MHP Antakya İlçe Başkanı Mehmet Kanlı, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, teşkilat üyeleri ve mahalle muhtarları da eşlik etti. Heyet, ilk olarak depremden ağır hasar alan mahallelerden olan Karlısu Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu.

YEŞİLDAL: İLÇEMİZ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ KONUŞTUK

TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi ve AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal programda yaptığı konuşmada, “Cumhur ittifakı milletvekilimiz ve ilçe başkanlarımız, Antakya Belediye Başkanımız ve teşkilatımız, yerel yönetimlerimizin mihenk taşları olan Antakya İlçemizin çok değerli muhtarları ile bir araya gelerek, depremden en çok etkilenen İlçemizin imarı, inşaası, sıkıntılarını ve çözüm önerilerini konuştuk” dedi.

KAŞIKÇI: SORUNLARI ÇÖZENE KADAR DURMADAN ÇALIŞACAĞIZ

MHP Hatay Milletvekili Dr. Lütfi Kaşıkçı, Karlısu’da vatandaşlarla buluşarak çözüm önerilerini dinlediklerini belirtti. Antakya’nın inşası için durmadan çalışacaklarını kaydeden Kaşıkçı; “Mahalle muhtarlarımızı dinledik, dertleştik. Tüm sorunlarımızı birlikte takip edip çözüme kavuşturana kadar çalışacağız” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: YARALARI SARMAK İÇİN ÇABA GÖSTERİYORUZ

Başkan Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada, “Bugüne kadar yapılan hasar tespit çalışmaları, yapılan ve yapılması planlanan yardımlar ile ilgili çalışmalar, mağdur vatandaşlar için yapılan ve yapılması planlanan konteyner alanları ile ilgili çalışmalar, ilimizdeki eğitim durumu gözden geçirilerek bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler belirlendi ve ilgili kurumlara gerekli talimatlar verildi. Bu izleri silmek kolay olmayacak. Şehirde sağlam bina sayısı çok az, tarihi yerlerimiz aynı şekilde büyük zarar gördü. İşimizin zor olduğunu ve kolay olmadığını biliyoruz ama bu kentin el ele verdiği zaman çözemeyeceği sorunun olmadığını da biliyoruz. Antakya insanı kolay kolay pes etmez, kazanana kadar mücadele eder. O yüzden Antakya ayağa kalkacak, kimsenin endişesi olmasın. Yaraları hep birlikte saracağız” dedi.

İKİNCİ DURAK HESOB OLDU

Heyetin ikinci durağı Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (HESOB) oldu.
Heyeti burada HESOB Başkanı ve Hatay Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Fatih Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Tüm esnaflar adına HESOB’u ziyaret ettiklerini belirten Milletvekili Yeşildal, esnafların sorunlarının çözümü noktasında HESOB ile sürekli istişare içinde olacaklarını belirtti. Milletvekili Yeşildal, “Cumhur ittifakı milletvekilimiz, Antakya Belediye Başkanımız, ilçe başkanımız ve teşkilatımız, Hatay Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğine bağlı oda başkanları ile bir araya gelerek esnaflarımızın sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştuk. Asrın felaketi depremlerden etkilenen esnaflarımızın her zaman yanındayız” dedi.
Programda esnafların sorunlarını heyete aktaran HESOB Başkanı Aziz Fatih Yılmaz, ziyaretlerinden dolayı heyete teşekkürlerini sundu.

SON DURAK UZUN ÇARŞI

Cumhur İttifakı üyeleri ziyaretlerinin son durağında Uzun Çarşı’da yeniden ayağa kalkma mücadelesi veren esnafları ziyaret etti.

Esnafların daha güzel bir ortamda ticaretlerini yapabilmeleri adına mücadele ettiklerini belirten Yeşildal, “Cumhur ittifakı Milletvekilimiz Lütfi Kaşıkçı, Antakya Belediye Başkanımız İzzettin Yılmaz, Antakya İlçe Başkanımız Emrullah Gülen ve teşkilatımız ile birlikte, tarihi uzun çarşı esnafımız ile bir araya gelerek, çarşımızın inşası ve kalkınması için esnafımızı dinledik.

Tarihi uzun çarşımızı yeniden esnafımızla birlikte ayağa kaldıracağız” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlarla da selamlaşan heyet, ziyaretlerini istişarelerin ardından tamamladı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org