Hatay TV Haber

ÇİNÇİN HATAY’A MİLYONLUK HİBE KAZANDIRDI

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’in girişimleriyle İsveç hükumeti tarafından Hatay1a sağlanan hibe 1 Milyon dolara çıkartıldı.

ÇİNÇİN HATAY’A MİLYONLUK HİBE KAZANDIRDI
09 Ağustos 2023 - 14:24

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin’in girişimleriyle İsveç hükumeti tarafından Hatay1a sağlanan hibe 1 Milyon dolara çıkartıldı.

İsveç Hükümeti’nden sağlanan fonlar ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) tarafından oluşturulan “Türkiye’de Deprem Sonrası Erken Toparlanma Programı” kapsamında; birkaç hafta önce Antakya OSB’ de gerçekleştirilen hibe programı tanıtım toplantısında; depremden etkilenen 11 il için ayrılmış 4 buçuk milyon dolarlık bütçe ATSO başkanı Hikmet Çinçin’in girişimleri ile 6 milyon dolara çıkarıldı. Hatay’ın diğer illerden çok daha fazla olumsuz etkilenmiş olduğu göz önünde tutularak, ilimize aktarılması planlanan 350 bin dolarlık hibe, 1 milyon dolar olarak güncellendi.

HATAYLI VERGİ MÜKELLEFLERİ BAŞVURU YAPABİLECEK

Antakya Ticaret ve Sanayi odası tarafından üyelerine yapılan bilgilendirmede; “Türkiye’de Deprem Sonrası Erken Toparlanma Programı” kapsamında; birkaç hafta önce Antakya OSB’ de gerçekleştirilen hibe programı tanıtım toplantısında; depremden etkilenen 11 il için ayrılmış 4 buçuk milyon dolarlık bütçe ATSO başkanı Hikmet Çinçin’in girişimleri ile 6 milyon dolara çıkarıldı. Hatay’ın diğer illerden çok daha fazla olumsuz etkilenmiş olduğu göz önünde tutularak, ilimize aktarılması planlanan 350 bin dolarlık hibe, 1 milyon dolar olarak güncellendi. Bu programda %30 Kadın girişimci kotası uygulanacak olup, iş yerini kaybeden, kendisi / işçisi ampute olmuş işverenler, kadın işçi çalıştıran işverenler hibe yönünden artı puan olarak değerlendirilecektir. Bu programdan en fazla 10 işçi çalıştıran vergi mükellefleri yararlanabilecektir. Her bir işveren yönünden 30.000 TL ile 300.000 TL. arasında destek olacaktır. Puanlama her işyerinin koşullarına göre değişecektir. Ekteki linkte başvuru formu mevcuttur. Başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurularak başvurular yapılacaktır. Vergi mükellefi olan ve ilgili meslek kuruluşuna bağlı olan herkes başvuru yapabilecektir. Sonuçlar Kasım ayı sonunda açıklanacaktır” denildi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org