Hatay TV Haber

CHP HATAY’I KAYBEDİYOR

Yıllarca Hatay’ı hizmetten geri koyan, kente çivi dahi çakmayan, deprem sürecinde de halkı yüzüstü bırakan CHP yönetimi, Hatay’ı yavaş yavaş kaybediyor.

CHP HATAY’I KAYBEDİYOR
07 Ağustos 2023 - 18:43

Yıllarca Hatay’ı hizmetten geri koyan, kente çivi dahi çakmayan, deprem sürecinde de halkı yüzüstü bırakan CHP yönetimi, Hatay’ı yavaş yavaş kaybediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmetsizlikle terbiye edilmeye çalışılan Hatay halkı tercihini hizmetten ve AK Parti’den yana kullanmaya devam ediyor. ORC Araştırma şirketi tarafından yapılan son anket, CHP’nin son dönemde kalelerinden olan Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni kaybettiğini ortaya koydu. ORC araştırma şirketi tarafından yapılan belediye başkan adaylığı anketinde AK Parti’den Hüseyin Yayman ilk sırada yer alırken, mevcut başkan Lütfü Savaş ise kendi partisinde ikinci, totalde 3. Sıraya düştü. Kendi partisinde de birinciliği kaptıran Lütfü Savaş, CHP’de Hüseyin Cihat Açıkalın’ın ardından 2. Sırada yer aldı.

AK PARTİ’NİN ADAYLARI YÜKSELİŞTE 

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, kamuoyu tarafından Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı için en fazla desteği alan isim olarak görünüyor. Hatay’da yapılan ankete katılanların %38.1’inin onayını alan Yayman, açık ara ilk sırada yer alırken, Yayman’ı AK Parti’de İl Başkanı Mehmet Öntürk %19.0 ile İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı ise %11.3 ile takip ediyor.

CHP’DE AÇIKALIN LİSTEBAŞI

Anketin bir diğer sürprizini ise CHP’de ilk sırada görünen Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın yaptı. Mevcut başkan Lütfü Savaş’ın %26.9 onay aldığı listede Açıkalın ise %30.4 onay aldı.

Hatay’da yapılan ankette en popüler ismin açık ara Hüseyin Yayman olması da Hatay kamuoyunca Milletvekili Yayman’ın hizmetlerine halkın teveccühü olarak yorumlandı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org