Hatay TV Haber

BAŞKAN YILMAZ 15 TEMMUZ’DA MİLLETİN YANINDA

Hain darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren vatanını canı pahasına savunan milletinin yanında yer alan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 15 Temmuz’un 7. yıldönümünde de yine milletin yanında oldu.

BAŞKAN YILMAZ 15 TEMMUZ’DA MİLLETİN YANINDA
16 Temmuz 2023 - 11:52

Hain darbe girişiminin ilk dakikasından itibaren vatanını canı pahasına savunan milletinin yanında yer alan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, 15 Temmuz’un 7. yıldönümünde de yine milletin yanında oldu.

Millet iradesinin her şeyin üzerinde olduğunu her konuşmasında vurgulayan ve darbeyi Cumhurbaşkanı ve başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde milletin gücünün püskürttüğünü belirten Başkan Yılmaz, programda da ilk olarak milletle kucaklaştı.

Koç Konteyner Kenti’ne adım atar atmaz coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Başkan Yılmaz, tüm vatandaşları tek tek selamlayarak hal hatırlarını sordu. Al bayraklarla dolan alandaki coşkuya ortak olan Başkan Yılmaz’ın yanı sıra programa Hatay Valisi Mustafa Masatlı, siyasi, askeri ve sivil erkan da yoğun katılım gösterdi.

YILMAZ: AYDINLIK TÜRKİYE’NİN İNŞASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Programda halkı selamlamasının ardından konuşan Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, “Bugün burada, ülkemizin bağımsızlığının ve demokrasimizin simgesi olan 15 Temmuz’da bir araya gelmekten büyük bir onur duyuyorum. Sizlerle birlikte Koç Konteyner Kenti’nde bu anlamlı programı gerçekleştirmek için bir araya geldik. Bugün burada, bu kahraman milletin cesaretini, vatan sevgisini ve demokrasiye olan bağlılığını bir kez daha hatırlıyoruz. Koç Konteyner Kenti olarak, bu anlamlı günü unutulmaz kılmak için birlikte olduğumuz için gurur duyuyoruz. Burada, milletimizin gücünü ve dayanışmasını simgeleyen bu konteynerler, aslında birliğimizin ve kardeşliğimizin en somut kanıtıdır.

Bugün burada, 15 Temmuz’u anarken, aynı zamanda geleceğimize umutla bakıyoruz. Bu karanlık gecenin ardından aydınlık bir Türkiye inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İçinde bulunduğumuz bu konteynerler, aslında geçici birer çözüm değil, geleceğe dair umutlarımızı taşıyan sembollerdir. Yıkılmadık, yılmadık ve yılmayacağız.

Bu vesileyle, 15 Temmuz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnettarlığımı ifade ediyorum. Onların kahramanlığı ve fedakarlığı, bizlere her daim ilham olmaya devam edecektir. Birlik ve beraberlik içinde demokrasimize sahip çıkmak ve ülkemizi daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam edelim. Türkiye’nin geleceği parlak, umut dolu ve güçlü olacaktır. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Şiirlerin okunmasıyla devam eden programda Müftülük İlahi Korosu tarafından ilahiler okundu.

Program sabaha kadar tutulan demokrasi nöbeti ile tamamlandı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org