Hatay TV Haber

BAŞKAN TEKGÜZEL SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DA AYRICALIK İSTEDİ

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Hatay Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel, eğitim camiası çalışanlarına verilen ayrıcalıkların sağlık çalışanlarına da verilmesi istemiyle sendika genel merkezine bir dilekçe gönderdi.

BAŞKAN TEKGÜZEL SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DA AYRICALIK İSTEDİ
27 Temmuz 2023 - 17:56

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası Hatay Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel, eğitim camiası çalışanlarına verilen ayrıcalıkların sağlık çalışanlarına da verilmesi istemiyle sendika genel merkezine bir dilekçe gönderdi.

Eğitim çalışanları gibi sağlık çalışanlarının da deprem sürecinden olumsuz etkilendiğini, benzer zorluklardan geçen sağlık çalışanlarına da benzer şekilde ayrıcalık tanınmasını isteyen Şube Başkanı Mustafa Tekgüzel ve Şube Başkan Yardımcısı Mehmet Karanlık imzasıyla yayınlanan yazıda, “6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen afet nedeniyle ilimizin bazı ilçelerinde büyük yıkımlar meydana gelmiştir. İlimizde yaşanan afetin boyutu gerek kamu bürokrasisinin gerek siyasetin gerekse de basının malumunda olup ayrıca 11 ili etkileyen afetten ne yazık ki en çok ilimiz etkilenmiş ve ne yazık ki binlerce çalışan ve sivil vatandaşımız deprem şehidi olmuştur. Cumhurbaşkanlığı tarafından, afet bölgesindeki kamu çalışanlarına ilişkin idari izin genelgesi yayımlanarak yürürlüğe konulmuş ve birçok defa gündeme gelen idari izin uygulamalarında sağlık ve sosyal hizmet kolu çalışanları bu kapsama dahil edilmemiştir.

SAĞLIK BAKANLIĞI NEZDİNDE GİRİŞİMLERE BAŞLANMALIDIR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Öğretmen Atama Ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde değişiklik yapılarak Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya illeri ile Gaziantep ilinin İslahiye ve Nurdağı ilçelerinin 1/9/2023 tarihinden itibaren üç yıl süreyle Üçüncü Hizmet Bölgesi olarak sayılmasına, bu bölgelerde görev yapanların ve yeni göreve başlayacakların daha yüksek hizmet puanı alabilmelerine iş bu yönetmelik değişikliği ile imkan sağlanmıştır. Elbette her mesleğin kendine göre zorlukları vardır. Ancak sağlık çalışanı olmak, insana, insan sağlığına hizmet etmek çok daha ayrıcalıklı bir meslektir. Sağlık çalışanları deprem bölgesinde günlerdir kesintisiz sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir. Sağlık çalışanı olup deprem bölgesinde görev yaparken evi yıkılan, yakınlarını kaybeden, aile bireylerini, arkadaşlarını, yakınlarını kaybederek depremzede olan sağlık çalışanlarımız ile deprem bölgelerinde günlerdir kesintisiz sağlık hizmeti veren/verecek olan tüm sağlık personeli için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan hizmet puanına yönelik benzer düzenlemenin/değişikliğin hayata geçirilmesi adına Sağlık Bakanlığımız nezdinde gerekli girişimlerin yapılmasını önemle arz ederiz” ifadelerine yer verildi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org