Hatay TV Haber

BAŞKAN SAVAŞ, ÜZÜMDALI DEPOSUNU İNCELEDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya ilçesine bağlı Üzümdalı Mahallesi’nin içme suyu iletimini iyileştirmek ve su kayıplarını önlemek amacıyla inşa edilen içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.

BAŞKAN SAVAŞ, ÜZÜMDALI DEPOSUNU İNCELEDİ
12 Ocak 2023 - 13:55

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya ilçesine bağlı Üzümdalı Mahallesi’nin içme suyu iletimini iyileştirmek ve su kayıplarını önlemek amacıyla inşa edilen içme suyu deposunda incelemelerde bulundu.

Yapım maliyeti 2 milyon 627 bin 998 TL ve 300 m³ hacimli olan depo incelemesine HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat, Üzümdalı Mahalle Muhtarı İsmail Şahin, HATSU teknik personeli ve mahalle sakinleri de katılım gösterdi. Çalışmalara başlarken insanların hayatını kolaylaştırmak, sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşatmak amacı taşıdığının altını çizen Başkan Savaş şu ifadelere yer verdi: “çok şükür hem merkezde hem de köylerimizde beklentimizden çok daha fazla hizmet etmenin mutluluğu içindeyiz. Hem yollar hem de tertemiz su iletecek depolarımız yenileniyor.

“Sağlıklı Günler Yaşatmak İçin Geldik”

Depomuz ile mahallemize tertemiz içme ve kullanma suyu ileteceğiz. Köy ve mahalle hayatını, şehir hayatını aratmayacak şekilde kolaylaştırdık. Bu hizmetlerden faydalanan bütün mahalle sakinlerimizin bu hizmetleri güle güle kullanmalarını istiyorum. Çünkü biz onlar için hayatı kolaylaştırmak, huzurlu ve sağlıklı günler yaşatmak için geldik. Bu yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Hemşehrilerimize hayırlı ve uğurlu olsun.”

“Gayrisıhhi Olan Depoyu Yeniledik”

HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat yaptığı konuşmada ise; 2022 yılı içerisinde yaklaşık 20 adet depo içerisinden bir tanesini Üzümdalı Mahallesi’nde gerçekleştirdiklerini belirterek, eski depodaki kayıp ve kaçak oranının oldukça yüksek olduğunu ifade etti. Gayrisıhhi durumda olan depoyu yenilediklerini ve Üzümdalı sakinlerine içme suyunu daha sağlıklı şekilde ileteceklerini vurgulayan Polat, “bununla beraber kanalizasyon hattı hizmetleri ve içme suyu temini noktasında da 2 adet içme suyu kuyusunu devreye aldık, depoya bağlanacak şekilde de isale hatlarını yeniledik. Mahallemize hayırlı olsun.

“Üzümdalı Mahallesi Cumhuriyet Tarihinde Böyle Hizmet Görmedi”

Mahalle sakinleri adına duygu ve düşüncelerini dile getiren Üzümdalı Mahalle Muhtarı İsmail Şahin, “Üzümdalı Mahallesi Cumhuriyeti tarihinde 2019 seçimlerinden bu yana hayatında görmediği hizmetleri Başkanımız Lütfü Savaş sayesinde aldı. 13 km kanalizasyon, yeni depo, 2 adet yeni kuyu, 750 kişilik Camimizin betonunun tamamını verdiler. Kendilerine çok teşekkür ederiz” sözlerini sarf etti.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org