Hatay TV Haber

BAŞKAN ÖNTÜRK KIRIKHANLILARLA BULUŞTU

AK Parti İl Başkanı Mehmet Öntürk, Kırıkhan’da partililer ile halk buluşmasında bir araya geldi.

BAŞKAN ÖNTÜRK KIRIKHANLILARLA BULUŞTU
11 Ağustos 2023 - 10:25

AK Parti İl Başkanı Mehmet Öntürk, Kırıkhan’da partililer ile halk buluşmasında bir araya geldi.


Halk buluşması programına İl Başkanı Öntürk’ün yanı sıra Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik, AK Parti il ve ilçe teşkilatı üyeleriyle vatandaşlar katılım gösterdi.
ÖNTÜRK: BİZİM DERDİMİZ MİLLET
Hatay’ın ayağa kaldırılması için çalışmalara devam ettiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Mehmet Öntürk programda yaptığı konuşmada, “Seçimlerde Allah razı olsun bizleri onurlandırdınız. Cumhurbaşkanımızı yeniden göreve seçtiniz. Büyük bir felaketle karşı karşıyayız. Hamdolsun güçlü bir liderimiz ve kadromuz var. Sorunları çözmek için de var gücümüzle çalışıyoruz. Kabine kuruldu kurulalı tüm bakanlarımız Hatay’a geldi ve tüm gün adeta bakanlar kurulu gibi vatandaşlarımızın sıkıntılarını bakanlarımıza aktarıyoruz. Şehrimizi eski günlerine kavuşturmanın gayretindeyiz. Şehirlerin yıkılmasıyla birlikte yerel yönetimlerin yapması gereken işler var. Onlar da olmayınca sıkıntılar oluyor. İçme suyu noktasında vatandaşımıza her gün su ulaştırıyoruz. Kullanım suyu konusunda da yetkili HBB ama biz bu görevi de üstlendik. Bizim ana amacımız kentin ekonomisini ayağa kaldıracağız. Mısır hasadını TMO’ya vermek istiyoruz. Bu konuda milletvekilimiz Hüseyin Yayman görüşme yapıyor. Her bir vatandaşımızın yükü çok ağır. Bu yükü tek başımıza kaldırma imkanımız yok. Görev dağılımı yapacağız. Elbirliğiyle bu şehri ayağa kaldıracağız. Bu anlamda ilk olarak adaletten şaşmayacağız. İlk gün bize çadır lükstü. Şimdi inşallah konteyner çalışmamız var ve haftaya kadar çadırları bitiriyoruz. Esnafımızı ayağa kaldırmamız lazım, eğitimi başlatmamız lazım. Memurlarımızı çalıştırmamız lazım. Devleti ayağa kaldırmazsak, milleti ayağa kaldıramayız. Haftanın 1 gününü Kırıkhan’a ayıracağım. O günlerde vatandaşlarımızla yüz yüze görüşmeler gerçekleştireceğim. Milletimizi, vatandaşımızı sevmezsek bu yükü kaldıramayız. Toplantımıza katılan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.


YAVUZ: KIRIKHAN’DA HİZMETİ AYAĞINIZA GETİRECEĞİZ
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, “Öncelikle tüm milletimizin başı sağolsun. Dünyanın en büyük afetini yaşıyoruz. Şükürler olsun ki bu süreçte devletimizin ve Cumhurbaşkanımızın gücünü, milletimizin büyüklüğünü gördük. Bugün halk günü adı altında sizlerin sorunlarını dinleyeceğiz. Yapabileceğimiz çalışmaları yetkililere ileterek hizmeti ayağınıza getireceğiz. 10 bin civarında evimiz yıkıldı, yıkılmaya devam ediyor. 32 bin bağımsız bölüm demek. 5 bine yakın binamız yıkılacak. Konteynerlerimiz ile milletimizi nefes aldırır hale getirdik. Ama yetmez evlerimizi tamamlamaya devam edeceğiz. 5 bine yakın konteyner dağıtıldı. Önümüzdeki hafta 200 arkadaşımıza daha işyerlerini teslim edeceğiz. Bugün birlik olup birbirimize sarılma günüdür. Hedefimiz Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni almak. Mart ayında büyükşehiri aldığımız zaman Mayıs ayında her yerden su nasıl akıtılır herkes görecek. 1 ay içinde Kırıkhan’ı rahatlatacak içme suyunu hizmete alacağız. Bu hizmet kimin görevi HBB’nin. Ama HBB nerede? HBB yoksa AK Parti yapar. Allah hepimizin yardımcısı olsun” şeklinde konuştu.


ÇELİK: BU ŞEHRİ EL BİRLİĞİYLE AYAĞA KALDIRACAĞIZ
AK Parti İlçe Başkanı Ömer Erdal Çelik de yaptığı konuşmada, “Depremden sonra çok fazla sorunla karşı karşıya kaldı. Bu sorunları bir anda değiştirmek zor. Sizin serzenişlerini anlıyoruz. Ekibimiz ve yol arkadaşlarımızla sahadayız, ama bir anda değiştiremeyiz. Bizim bu şehre borcumuz var. Ama bu yükü sadece biz sırtlayamayız. Bu yükü hep beraber yükleneceğiz. Biz her konuda vatandaşımızın yanındayız. Sorunları biliyoruz, ama hepimizin kaldırabileceği bir yük var. Bu konuda tüm vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. İnşallah hep beraber elele bu şehri ayağa kaldıracağız. Konteyner çalışmaları sizlerin malumu. Köy evlerimiz ve TOKİ konutlarımızın yanı sıra imar çalışmalarımız sürüyor. Bunlar biraz zaman alacak. Çeşmelerden su akmıyor. Bunlarla ilgili ciddi emekler sarf ediliyor. Boru hattımız bitmek üzere. HBB ve HATSU’ya rağmen bu çalışmaları biz yapıyoruz. Kırıkhan’ın birliğine ve kardeşliğine eminim. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da bunu gerçekleştireceğine inanıyorum. Önümüzdeki yerel seçimlerde de Hatay Büyükşehir Belediyesi’ni alarak bu hizmetleri taçlandıracağız. Hatay’ı hak ettiği yere birlikte taşıyacağız” dedi.
Programın sonunda İl Başkanı Öntürk ve beraberindeki heyet vatandaşların sorunlarını dinledi.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org