Hatay TV Haber

BAŞKAN KOÇAK: HATAY’A TÜM KAMU İMKANLARINI SEFERBER EDİLMESİ LAZIM

Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Hatay’da deprem sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili gündemi değerlendirdi.

BAŞKAN KOÇAK: HATAY’A TÜM KAMU İMKANLARINI SEFERBER EDİLMESİ LAZIM
26 Temmuz 2023 - 11:39

Saadet Partisi Antakya İlçe Başkanı Fadıl Koçak, Hatay’da deprem sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili gündemi değerlendirdi.

Başkan Koçak depremin etkileri ve giderilemeyen sorunlarıyla ilgili basın açıklamasında; “Hatay, depremin etkilerini hala en ağır şekilde hissetmektedir. Depremin üzerinden neredeyse 6 ay geçmiş olmasına rağmen çok büyük sorunlar devam ederek Hatay’da yaşamı bir hayli zorlaştırıyor. Burada kalan vatandaşlarımız bir umutla hayata tekrar tutunmaya çalışmakta fakat zaten kötü olan ekonomi seçimden sonra gelen iğneden ipliğe zamlarla daha da kötüleşerek bu umudu ve çabayı baltalamaktadır. Hatay’da öncelikle iktisadi hayatın ayağa kaldırılması elzemdir. Sanayi esnafı, çarşı esnafı iş yerlerinin bir an önce ayağa kaldırılmasını beklemekte ve bu konuda sabırları zorlanmaktadır. Birçok esnafın yapmış olduğu haklı protestolara şimdiye kadar yetkililer kulak tıkamış durumda.

BUNUN İÇİN DAHA NE BEKLENMEKTEDİR?

Öte yandan, konteyner ve çadır kentlerde yaşayan vatandaşlarımız her türlü zorlukla mücadele etmektedir. Günlerce süren su kesintileri, sıcak hava, banyo, tuvalet sorunu gibi temel yaşam ihtiyaçlarında ciddi sorunlar vardır. İnsanlar su sıkıntısı nedeniyle temel temizlik ihtiyaçlarını gideremiyor sıcak havanın etkisiyle de baş gösteren hastalıklarla uğraşmak zorunda kalıyor. Son yılların en sıcak günlerini yaşadığımız şu dönemde 35 ile 40 derece olan hava sıcaklığında çadırlarda yaşamak zorunda kalan vatandaşlar için acilen bir çözüm bulunması ve klimalı konteyner kentlere taşınması lazım. Bunun için ne beklenmektedir? Aşırı sıcakların insanı ölüme kadar götürecek etkilerinin olduğunu biliyoruz. Allah korusun herhangi bir vatandaşımızın sıcak havaya dayanamayıp hayatını kaybetmesi halinde bunun hesabı nasıl verilir? Konuyla alakalı herhangi olumsuz bir sonuçla karşılaşmadan önce tüm imkanların seferber edilmesi ve hızlıca insanların yaşayabilecekleri alanların oluşturulması lazım. Tüm sorumlu paydaş kurum ve kuruluşlara sesleniyorum! Hatay ve Hatay’lı zor durumda! Vatandaşın umutlarının tükenmesine izin vermeyin. Yapılan ve yapılacak olan çalışmalar süratle ve insan sağlığını dikkate alacak şekilde yapılmalıdır” ifadelerini kullandı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org