Hatay TV Haber

BAKAN YERLİKAYA HATAY’A SÖZ VERDİ KISA SÜREDE BİTECEK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen değerlendirme toplantısında Hatay’da yıkımların kısa sürede biteceğini söyledi.

BAKAN YERLİKAYA HATAY’A SÖZ VERDİ KISA SÜREDE BİTECEK
13 Ağustos 2023 - 17:04

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen değerlendirme toplantısında Hatay’da yıkımların kısa sürede biteceğini söyledi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, depremlerden etkilenen Hatay’da, yıkılması gereken ağır hasarlı bina stokunun metrekare cinsinden yüzde 49’unun bitirildiğini belirterek, “İnşallah yakın bir zaman içerisinde biz, yıkılması gereken ağır hasarlı binaların tamamını yıkmış olacağız” dedi.

Yerlikaya, içme suyu çalışmaları için100 milyon liralık yeni destek sağladıklarını belirterek, “Tek tek tamiratlarımızı yapıyoruz ve oraya düzenli olarak su şebekesini veriyor hale getiriyoruz. Arkadaşlarımız sıcakta, gündüz gece demeden gerçekten cansiperane çalışıyorlar” diye konuştu.

Vali Mustafa Masatlı ve diğer ilgililerin de katıldığı basına kapalı toplantının ardından Yerlikaya, merkez Antakya ilçesi Saraykent Mahallesi’nde yürütülen içme suyu şebekesi alt yapı çalışmasını inceledi.

İÇMESUYU VE ALTYAPISI HAKKINDA

Hatay’da, afetin ardından su şebekesinde sorun yaşandığını anımsatan Yerlikaya, bu konuda İçişleri Bakanlığı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Valilik, İLBANK, AFAD, Devlet Su İşleri, Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (HATSU) ile Konya Su ve Kanalizasyon İdaresinin (KOSKİ) birlikte çalıştığını söyledi.

İÇMESUYU İÇİN 100 MİLYONLUK DESTEK SAĞLADIK

Bakan Yerlikaya, içme suyu çalışmaları için İçişleri Bakanlığı olarak 100 milyon liralık yeni destek sağladıklarını belirterek, “Tek tek tamiratlarımızı yapıyoruz ve oraya düzenli olarak su şebekesini veriyor hale getiriyoruz. Arkadaşlarımız sıcakta, gündüz gece demeden gerçekten cansiperane çalışıyorlar. Biz her zaman onların yanındayız ve maddi desteğimizi veriyoruz. İnşallah bu çalışmayı da kısa zaman içerisinde bitirip bütün hasarsız, az hasarlı evlerimizin sularını tam zamanlı olarak akmalarını, faydalanmalarını sağlayacağız.” diye konuştu.

Elektrik ve doğal gazla ilgili çalışmalarda da ciddi mesafe alındığını dile getiren Yerlikaya, bu konuların takipçisi olduklarını vurguladı.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org