Hatay TV Haber

Bakan Uraloğlu’na horonlu karşılama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, memleketi Trabzon’da hemşehrileri tarafında coşkuyla karşılandı.

Bakan Uraloğlu’na horonlu karşılama
29 Haziran 2023 - 18:52

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, memleketi Trabzon’da hemşehrileri tarafında coşkuyla karşılandı.

Bakan olduktan sonra ilk kez memleketi Trabzon’da bayramlaşma ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere gelen Bakan Uraloğlu’nu havaalanında kendine gösteri yapan halk oyunu ekibiyle horon oynadı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 29 Haziran Perşembe günü tarifeli uçak ile Trabzon’a geldi. Bakanlık koltuğuna oturduktan sonra ilk kez memleketi Trabzon’a gelen Bakan Uraloğlu’nu hemşehrileri büyük bir coşkuyla karşıladı. Erken saatlerde havaalanına gelmeye başlayan Trabzonlu hemşehrileri, büyük bir heyecanla beklemeye başladı. Bakan Uraloğlu uçaktan iner inmez kendisini karşılamaya gelen halk oyunları ekibiyle birlikte horon oynadı.

“VATANDAŞIN KIYMETİNİN KARŞILIĞINI HİZMETLE VERECEĞİZ”

Bu karşılamadan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade eden Bakan Uraloğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız 2023 yılı Türkiye Yüz Yılı olacak dedi ve bizde bu inançla yola çıktık. Trabzon gerek 14 Mayıs gerekse 28 Mayıs’ta milletvekillerimizi meclise yolladı. Bu desteğe müteşekkiriz. Biz de bu desteğin karşılığını ve beklentisini bütün siyaset ve belediye kurumlarımızla, en batısından en doğusuna kadar üzerimize düşen bu görevi hakkıyla yerine getirmeye çalışacağız. Sizin desteğiniz ve sizlerin talep kâr olması bizim için çok önemli. Biz bunu hep yaşadık, bundan sonra da gereğini yapacağız. Güzel ve uyumlu bir ekibimiz var. Cumhurbaşkanımızın Trabzon’a verdiği kıymet var. Biz de bu kıymetin karşılığını inşallah hizmet olarak vermiş olacağız” diye konuştu.

URALOĞLU VATANDAŞLARLA BULUŞTU

Bakan Uraloğlu, daha sonra AK Parti Akçaabat İlçe Başkanlığı’nda vatandaşlarla bir araya geldi. Saat 14.00’da Düzköy İlçesi, saat 15.00’te ise Çayırbağı’nda hemşehrileriyle bayramlaşacak. Uraloğlu, 30 Haziran Cuma günü ise Cuma Namazını Yalı Mahallesi Camii Faroz’da kıldıktan sonra 14.00’te AK Parti Trabzon İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı’nda düzenlenecek olan bayramlaşma programına katılacak. Kısa bir süre önce vefat eden iş insanı İbrahim Usta’nın kabrini ziyaret edecek. Aynı gün Vakfıkebir’de çeşitli ziyaretlerde bulunacak. Tonya’da AK Parti İlçe Başkanlığı’nda düzenlenecek olan bayramlaşma programına katılacak ve Ankara’ya dönecek.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org