Hatay TV Haber

ANTAKYA BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Antakya Belediyesi ile Çocuk ve Gelecek Derneği işbirliği ile konteyner kentlerde kalan çocuklara yönelik sünnet şenliği düzenlendi.

ANTAKYA BELEDİYESİ SÜNNET ŞÖLENİ BÜYÜK BİR COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ
07 Ağustos 2023 - 12:53

Antakya Belediyesi ile Çocuk ve Gelecek Derneği işbirliği ile konteyner kentlerde kalan çocuklara yönelik sünnet şenliği düzenlendi.

Çocuk ve Gelecek Derneği Başkanı Safiye Tuğay yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İstanbul’dan Hatay’a gelerek şenlik süresi boyunca konteyner kentlerde kalan çocukları yalnız bırakmadılar. Sünnet olan çocukların her biriyle tek tek ilgilenerek coşkularına ortak oldular. Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’ın ev sahipliğinde Sümeyye Boyacı Yüzme Havuzu bahçesinde düzenlenen sünnet şölenine Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Hatay Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Öntürk, Çocuk ve Gelecek Derneği Başkanı Safiye Tuğay, derneğin yönetim kurulu üyeleri, parti teşkilat üyeleri, yüzlerce sünnet çocuğu ve aileleri katıldı.

Çocuklara eğlenceli bir gün geçirmek, deprem psikolojisinden uzaklaştırarak kendilerine ve ailelerine unutulmayacak bir gün yaşatılmak için konteyner kentlerde kalan çocuklara yönelik düzenlenen sünnet şölenine yüzlerce aile çocuklarıyla birlikte katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, protokol üyelerinin konuşmaları, temsili kına gecesi eğlencesi ve plaket takdimi ile son buldu.

Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır şu görüşlere yer verdi; “ Hatay’da böylesine güzel bir etkinlikte sizlerle birlikte olmaktan dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bizim bugün Hatay’ı ziyaret etmekteki amacımız buradaki çalışmaları yerinde görmek ve hızlandırmak. Yaşadığımız büyük affetten sonra devlet millet el ele şehirlerimizi yeniden inşa etmek, ihya etmek amacımız. Sayın Cumhurbaşkanımızın Liderliğinde bir an evvel  konutlarımızı yeniden inşa etmek, hak sahiplerine teslim etmek, şehirlerimizi yeniden eski güzel günlerine eriştirmek ve aynı zamanda da bütün bu şehirlerde yeniden yatırımın üretimin, istihdamın canlanmasını sağlamak için çaba gösteriyoruz, gayret gösteriyoruz. Hatay’ın sanayi sitelerini yeniden inşa etmeye gayret gösteriyoruz.

Ziyaretlerimiz esnasında Sayın İzzettin Yılmaz Başkanımızın davetine icabet ettik. Biliyoruz ki bu sünnet merasimleri hepimizin hatıralarında önemli bir yer tutuyor. Belediyemiz öncülüğünde 300 evladımız ilk önemli günlerini birlikte yaşıyor oldular. Anneleri, babaları ve bizlerle birlikte çocukluk evrelerinin ilk hatıralarını burada bizlerle birlikte yaşıyorlar. Biz de onların bu mutluluklarına ve geleceğe umutla bakan yüreklerine şahitlik etmek istedik. Onların gözlerindeki parıltı Türkiye’nin aydınlığıdır. Elbet bu zor günler gelip geçecek. Elbet bu şehir yeniden çok daha güzel günlere kavuşacak ve inşallah bugün burada sünnet merasimine iştirak ettiğimiz evlatlarımızın içinden nice büyük insanlar yetişecek. Bizler de inşallah Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak her zaman evlatlarımızın yanında olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle sünnet olan evlatlarımızı ve ailelerini tebrik ediyorum. Allah mürüvetlerini de göstersin inşallah. Başkanımıza da ayrıca teşekkürlerimi sunuyorum.”

Antakya Belediye Başkanı İzzetin Yılmaz, büyük coşkuyla gerçekleşen sünnet şölenine katılanlara teşekkür etti. Başkan Yılmaz yayınladığı mesajda, “Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih Kacır’ın katılımlarıyla, konteynerkentlerde kalan yavrularımıza yönelik düzenlediğimiz Sünnet Şölenimiz büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Sayın Bakanımıza, Hatay Valimiz Sayın Mustafa Masatlı’ya, Cumhur İttifakı Milletvekillerimiz Sayın Abdulkadir Özel ve Sayın Lütfi Kaşıkçı’ya, İl Başkanımız Sayın Mehmet Öntürk’e, sünnet olan çocuklarımızın değerli ailelerine ve tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından sünnet programı emeği geçen doktorlara, işbirliği yapılan Çocuk ve Gelecek Derneği yetkililerine teşekkür plaketlerinin takdim edilmesinin ardından hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org