Hatay TV Haber

AK PARTİLİLERDEN YOL PROJESİNE İNCELEME

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun-Toprakkale karayolu 1. Etap yol yenileme çalışmalarını ziyaret etti.

AK PARTİLİLERDEN YOL PROJESİNE İNCELEME
30 Ocak 2023 - 9:48

AK Parti Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Abdulkadir Özel ve İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun-Toprakkale karayolu 1. Etap yol yenileme çalışmalarını ziyaret etti.

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel ve AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu ile birlikte İskenderun – Toprakkale Arası Devlet Yolu Asfalt Yenileme ve Sanat Yapıları (Kavşak, Hemzemin Geçitler, Köprülü Kavşaklar) işinin 1. etabı olan İskenderun-Payas arası bölümünde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Birinci etap çalışmalarında ayrıca firma yol güzergahı üzerindeki beş mahalleye giriş kavşakları da yenileyerek daha konforlu hale getireceği aktarılan inceleme gezisinde, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanı olan Akçay viyadüğünden itibaren 1. Etap 20 kilometrelik mesafede çalışmaların yürütüleceği vurgulandı.

TÜRKOĞLU: PROJE MEMNUNİYET VERİCİ

Hacı Bayram Türkoğlu, Milletvekili Abdulkadir Özel ile belediye başkanı Fatih Tosyalı’nın yakından ilgilendiği bir proje olduğunu ifade ederek “Toprakkale İskenderun arası bu yol yıllardır takip ettiğimiz bir yol, yani olmazsa olmaz, zaruret hissettiğimiz, yapılası elzem olan yollarımızdan biriydi. İskenderun-Payas arası birinci etap projesi gerçekleşti, yapım ihalesi de yapıldı. başlangıç olması hepimiz için memnuniyet verici” dedi.

ÖZEL: YOLU KISA SÜRE İÇİNDE HİZMETE AÇACAĞIZ

Yolun yapım projesinin onaylanmasında emeği geçen başta cumhurbaşkanı olmak üzere Ulaştırma bakanına, Karayolları Genel Müdürlüğü ve tüm bürokratları ile çalışanlarına teşekkür eden Milletvekili Abdulkadir Özel de “Birinci etabı İskenderun Payas olan projesi başladı, diğer geri kalan bölümlerinin de biran önce eş zamanlı olarak başlatılıp tamamlanacaktır. Arkadaşlarımızın sunumunu gördük, dayanıklı, güzel, peyzajıyla, aydınlatmasıyla güvenli tertemiz bir yolu hemşherilerimize kazandıracağız” diye konuştu.

TOSYALI: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM

Başkan Tosyalı da şunları söyledi: “Bu vesile ile projenin hayata geçirilmesi noktasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu ve projenin her aşamasında süreci yakından takip eden AK Parti Hatay Milletvekilimiz Abdulkadir Özel’e bir kez daha çok teşekkür ediyorum.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

2022 Her Hakkı Saklıdır - Hataytv.org